Navigate / search

Yasak Dağın Laneti

Kitabın Adı: Yasak Dağın Laneti

Kitabın Yazarı: Elise Broach

Kitabın Konusu: Barker kardeşlerin dağın gizemini çözmeye çalışması

Kitabın Ana Fikri: Anne babalarımızın sözünden çıkmamalıyız

Özet:
Barker kardeşler Arizona’ya yeni taşınmışlardır. En büyüğü Simon, ortancası Henry ve küçüğü Jack’tir. Onlar yeni evlerinin yanında yükselen Superstition dağının gizemini merak ediyorlardı. Kedileri Josie bir gün kayboldu. Onlarda Josie’yi bulmak için dağa tırmandılar, Jack kanyona düştü ve üç tane de kurukafa gördüler. Eve döndüklerinde Delilah isminde bir kızın Josie’yi bulduğunu görürler.

Onlar kütüphaneye giderken Delilah da onlarla gider. Kütüphanede kitap almak isterler ama alamazlar bunun üzerine eskiden Tarih Kurumunun başkanı olan Emmet Trask’tan isterler. Emmet onlara dağı anlatır. Çocuklarda dağda deliren Sara Delgado’yla konuşmaya giderler ama konuşamazlar. Mezarlıkta üzerinde Barker yazan bir mezar taşı bulurlar ama önemsemezler. Hank amcanın bir notunu bulurlar. Notta “veni ,vidi, vici “yazıyordu. [pullquote-left]Hank amcanın madeni bulduğunu düşünürler. Sonra kuru kafaları almak için dağa tırmanırlarken Delilah düşer ve bacağını kırar,[/pullquote-left] bu yüzden Jack ile Simon yardım çağırmaya giderler ve Henry Delilah’la kalır. Henry dolanırken dağın haritasını bulur, o sırada silah sesi duyulur ve büyük bir kaya düşer. Delilah ile Henry gizli kanyona giderler ve polisler gelir onları oradan kurtarırlar.

Hayat Sena

Başarılı bir öğrencidir, resim yapmak ve kitap okumak hobileridir, Resimde ortaokullar içerisinde Türkiye Birinciliği bulunmaktadır. 12 yaşında ve 2 kardeşi vardır.

Yorum Yap

isim*

eposta* (not published)

Web sitesi